PolishEnglishFrenchGermanRussianSwedishDanish

Kołobrzeski Rower Miejski2017-11-30

Od dziś w Kołobrzegu oficjalnie działa miejski system bezobsługowej wypożyczalni rowerów. Powstał on w ramach rozpowszechniania turystyki rowerowej i promocji miasta. Dzięki temu Kołobrzeg dołącza do grona takich miast jak Szczecin, Wrocław i Kraków. Kołobrzeski Rower Miejski umożliwia wypożyczenie roweru w jednym punkcie i oddanie go w zupełnie innym. Jest to idealna opcja dla wielbicieli wycieczek rowerowych, turystów, ale także jeśli komuś się zwyczajnie spieszy. Punktów rowerów miejskich jest 12. Poniżej cała lista:


1.     Ratusz/ Katedra

2.     Osiedle Ogrody

3.     Stadion Miejski

4.     Okolice stacji PEK/ Rondo

5.     PKP Dworzec Kolejowy

6.     Kamienny Szaniec

7.     ul. Słowińców

8.     Latarnia Morska

9.     ul. Św. Wojciecha

10.   ul. Arciszewskiego/ Jedności Narodowej

11.   ul. Wolności/ Mazowiecka

12.   Podczele ul. Ostrobramska

W ten sposób można zwiedzić całe miasto, nie musząc martwić się o zwrot pojazdu, ponieważ można tego dokonać w tak wielu miejscach i oczywiście z tylu też rozpocząć wycieczkę.
Aby wypożyczyć rower trzeba będzie dokonać opłaty aktywacyjnej wynoszącej 10 złotych. Pierwsze 20 minut jest darmowe. Jeżeli wypożyczamy rower na dłuższy czas, trzeba będzie zapłacić: od 21 minut do godziny- 2 zł, godzina do dwóch godzin- 3 zł, zaś powyżej 3 godzin to koszt 10 zł (i każda kolejna godzina to także 10 zł). O rower oczywiście trzeba dbać, ponieważ w razie kradzieży, utraty lub zniszczenia roweru poniesiemy karę w wysokości 2000 zł. 


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.